DJ czy może zespół na wesele?

DJ czy może zespół na wesele?

Muzyka na weselu to jeden z najbardziej istotnych wyborów jakie czekają Młode Pary. Jeszcze parę lat wstecz oczywistym było wybranie zespołu muzycznego, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej zatrudniany jest DJ. Dobra muzyka na weselu obiecuje rewelacyjne przyjęcie, pewnie nikt nie chce mieć uroczystości, na której nikt nie bawi się ponieważ jest kiepska muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Tekst we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Przede wszystkim DJ ma o wiele większy wybór muzyki, którą może na przyjęciu weselnym puścić. Aktualnie kiedy ma się dostęp do internetu i włącza się muzykę na laptopie to ma się możliwość żeby zagrać dosłownie każdy możliwy rodzaj muzyki, wykonawcę i piosenkę. DJ zazwyczaj jest tańszą opcją niż zespół muzyczny, w szczególności dlatego, że jest to jedna osoba. Na zespół składa się parę osób, w dodatku posiadają instrumenty i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc też cena za ich usługę jest droższa. Kolejnym plusem DJa jest to, że nawet w trakcie jego przerwy muzyka może dalej lecieć. W przypadku zespołu muzycznego przerwa na jedzenie przerwę w graniu, a istnieją zespoły, które robią sobie takie przerwy co parę kawałków. Cena za DJa bez wątpienia jest inna w zależności od miasta, jego doświadczenia i popularności. Wiadomo, że w Warszawie spotkamy zupełnie inny koszt niż w dużo mniejszej mieście.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Taką decyzję często podejmą pary, które na swoim przyjęciu planują mieć więce starszych osób. Kilka lat temu niewiarygodne było zatrudnianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby po prostu nie umieć się bawić. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada ograniczony repertuar to może go rewelacyjnie wplątać w zabawy, jakie zazwyczaj są na weselach. DJ choćby bardzo pragnął to nie włączy jednej piosenki w kilku innych rytmach. Wiele osób uważa także, że wesele jest tak ekscytującym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie wyobraża go sobie bez zespołu na żywo. Koszty orkiestry zazwyczaj są sporo wyższe niż te, które trzeba zapłacić za DJ.

Jak wybrać odpowiednią muzykę na wesele?

W głównej mierze musicie odpowiedzieć sobie na pytanie jaką muzykę lubicie. Wesele oczywiście jest dla gości, ale to przede wszystkim Wy czyli Para Młoda musicie być z niego zadowoleni. Jeżeli wolicie alternatywne wydania piosenek i duże urozmaicenie to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeśli Wasze wesele ma być dosyć eleganckie to lepszym wyborem będzie orkiestra. Zupełnie inną muzykę zaplanujecie gdy większa część gości to będą młodzi ludzie, a inną gdy przyjęcie ma być tylko dla najbliższych. Nieistotne jest mimo wszystko czy wybierzecie zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to żeby repertuar Wam odpowiadał. Na dodatku umówcie się z muzykami na to czy planujecie zabawy weselne, czy nie, jeżeli tak to jakie. Za każdym razem pamiętajcie też o podpisaniu umowy.