Gdzie (i w czym) powinien spać noworodek i niemowlak?

Przyjście na świat dziecka zmienia bardzo wiele w życiu jego rodziców. Na długo przed zjawienie się w naszym życiu noworodka, pojawia się dużo zrobienia, jakich musimy przypilnować żeby po narodzinach i opuszczeniu szpitala, zarówno mama oraz maluch posiadali korzystne warunki. W jaki sposób im to zapewnić? Czego unikać? Przede wszystkim według statystyk badaczy, należy zadbać o to, aby niemowlę przez pierwszy rok spało w pokoju opiekunów. Jest to fragment, o którym dużo młodych rodziców zapomina. Najpoważniejszym niebezpieczeństwem w kwestii noworodków stanowi przypadłość które nosi nazwę SIDS – nieoczekiwana śmierć łóżeczkowa. Badacze uważają, że jest możliwość tego bez trudu uniknąć oczywiście przez wstawienie dziecięcego łóżeczka do pokoju rodziców. Zwłaszcza z uwagi na to, że do owego rodzaju zgonów w grupie niemowląt dochodzi głównie poprzez zadławienie. Najlepiej , żeby łóżeczko niemowlaka znajdowało się w bliskiej odległości łóżka rodziców. Pamiętajmy także o tym, iż w owych wypadkach zagrożeniem jest także to, gdy dziecko śpi z dorosłymi, przez to, że pojawia się możliwość, że zostanie zgniecione przez rodziców we śnie więc w wypadku takiego sposobu musimy być niezwykle ostrożnym. W czym ma spać noworodek? Skoro teraz zdajemy sobie sprawę, że najbardziej korzystnym sposobem dla naszego noworodka stanowi spanie w tym samym pomieszczeniu z rodzicami przypatrzmy się drugiej, równie ważnej, rzeczy – w czym powinien spać maluch. Świeżo upieczeni opiekunowie bardzo często decydują się na trzy metody: Łóżeczko – jest to mebel zarówno odpowiedni w początkowych miesiącach życia malucha jak i w dalszym okresie, więc jest jednocześnie funkcjonalny i oszczędny Kołysanka lub kosz – zwłaszcza przez to, iż świetnie usypia dziecko oraz pomaga opiekunom w prostszy sposób kołysać Dostawka do łóżka rodziców – identycznie tak, jak wyżej przedstawione metody stanowi ogromną wygodą zwłaszcza dla mamy, która ma większą sposobność kontroli noworodka Warto brać pod uwagę, że rodzice powinni dobrze dopasować takiego rodzaju rozwiązanie, zwłaszcza mając na uwadze posiadany w swojej sypialni wolny areał. Pamiętajmy także, aby niemowlę spało bez zabawek. Jakie materiały są najlepsze dla dziecka? Podczas wyboru przyborów dla naszego maluszka, zwróćmy uwagę na to z jakiego materiału jest ono wykonane. Dla najmłodszych członków rodziny najbardziej sprawdzi się drewno, zwłaszcza profesjonalne zrobione. Drewniane kołyski dla dzieci lub łóżeczka są zarówno dobrze wykonane jak i bezpieczne dla dzieci. Co tym bardziej dla świeżo upieczonych opiekunów jest istotną wartością, ponieważ profesjonalnie wykonane łóżeczko lub kołyska drewniana będą służyć nam jeszcze przez wiele lat, np. w wypadku drugiego dziecka.

Przyjście na świat dziecka zmienia bardzo wiele w życiu jego rodziców. Na długo przed zjawienie się w naszym życiu noworodka, pojawia się dużo zrobienia, jakich musimy przypilnować żeby po narodzinach i opuszczeniu szpitala, zarówno mama oraz maluch posiadali korzystne warunki. W jaki sposób im to zapewnić?

Czego unikać?

Przede wszystkim według statystyk badaczy, należy zadbać o to, aby niemowlę przez pierwszy rok spało w pokoju opiekunów. Jest to fragment, o którym dużo młodych rodziców zapomina. Najpoważniejszym niebezpieczeństwem w kwestii noworodków stanowi przypadłość które nosi nazwę SIDS – nieoczekiwana śmierć łóżeczkowa. Badacze uważają, że jest możliwość tego bez trudu uniknąć oczywiście przez wstawienie dziecięcego łóżeczka do pokoju rodziców. Zwłaszcza z uwagi na to, że do owego rodzaju zgonów w grupie niemowląt dochodzi głównie poprzez zadławienie. Najlepiej , żeby łóżeczko niemowlaka znajdowało się w bliskiej odległości łóżka rodziców. Pamiętajmy także o tym, iż w owych wypadkach zagrożeniem jest także to, gdy dziecko śpi z dorosłymi, przez to, że pojawia się możliwość, że zostanie zgniecione przez rodziców we śnie więc w wypadku takiego sposobu musimy być niezwykle ostrożnym.

W czym ma spać noworodek?

Skoro teraz zdajemy sobie sprawę, że najbardziej korzystnym sposobem dla naszego noworodka stanowi spanie w tym samym pomieszczeniu z rodzicami przypatrzmy się drugiej, równie ważnej, rzeczy – w czym powinien spać maluch. Świeżo upieczeni opiekunowie bardzo często decydują się na trzy metody:

  • Łóżeczko – jest to mebel zarówno odpowiedni w początkowych miesiącach życia malucha jak i w dalszym okresie, więc jest jednocześnie funkcjonalny i oszczędny
  • Kołysanka lub kosz – zwłaszcza przez to, iż świetnie usypia dziecko oraz pomaga opiekunom w prostszy sposób kołysać
  • Dostawka do łóżka rodziców – identycznie tak, jak wyżej przedstawione metody stanowi ogromną wygodą zwłaszcza dla mamy, która ma większą sposobność kontroli noworodka

Warto brać pod uwagę, że rodzice powinni dobrze dopasować takiego rodzaju rozwiązanie, zwłaszcza mając na uwadze posiadany w swojej sypialni wolny areał. Pamiętajmy także, aby niemowlę spało bez zabawek.

Jakie materiały są najlepsze dla dziecka?

Podczas wyboru przyborów dla naszego maluszka, zwróćmy uwagę na to z jakiego materiału jest ono wykonane. Dla najmłodszych członków rodziny najbardziej sprawdzi się drewno, zwłaszcza profesjonalne zrobione. Drewniane kołyski dla dzieci lub łóżeczka są zarówno dobrze wykonane jak i bezpieczne dla dzieci. Co tym bardziej dla świeżo upieczonych opiekunów jest istotną wartością, ponieważ profesjonalnie wykonane łóżeczko lub kołyska drewniana będą służyć nam jeszcze przez wiele lat, np. w wypadku drugiego dziecka.