Jak usunąć zbędne owłosienie?

Jak usunąć zbędne owłosienie?

Włosy na ludzkim ciele mają istotne zadanie – ochronę przed chłodem. Jednakże obecnie nie są one nam niezbędne, z tego powodu dużo osób pragnie się ich pozbyć. Faktem jest, że usuwanie owłosienia jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jak wiadomo już wiele wieków temu znane były ludzkości różne sposoby pozbywania się włosków z ciała. Korzystały z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Obecnie panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi kobiety, która o siebie dba muszą być idealnie gładkie. Współczesne kobiety mogą korzystać z wielu metod pozbywania się owłosienia zarówno samodzielnie, jak i u profesjonalistów. Które metody są najlepsze? Czy opłaca się korzystać z oferty gabinetu kosmetycznego?

Który sposób pozbywania się owłosienia jest najskuteczniejszy?

Wybór sposobu pozbywania się włosków zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta wykorzystywana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie ma pewne wady i plusy. Oczywiście przed przystąpieniem do zabiegu warto zastanowić się nad występującymi alergiami, oraz problemami skórnymi. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można znaleźć rozbudowaną ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy niewątpliwie wybierze najlepszą metodę dla siebie.

Samodzielne usuwanie nadmiernego owłosienia

Jest kilka metod na usunięcie zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca użycia profesjonalnego sprzętu. Wystarczy maszynka i pianka do golenia. Jest to także naprawdę szybki sposób, aczkolwiek należy pamiętać, że może powodować podrażnienia, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

sposób ten wymaga użycia odpowiedniego kremu znajdującego się niemal w każdej drogerii. Jest ona w miarę prosta, jednakże może wywoływać alergie i podrażnienia skóry. Metoda ta nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to metoda, która daje długofalowe efekty, aczkolwiek jest wyjątkowo bolesna. Maszynka działa w prosty sposób – małe pęsety chwytają włoski i je po prostu wyrywają. Żeby metoda ta była efektywna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą trudne do złapania.

Profesjonalne sposoby na pozbywanie się nadmiernego owłosienia

Salony kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po zaschnięciu usuwany jest szybkim ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej skutki się nawet pare tygodni. Należy pamiętać, że do zabiegu włoski powinny być odpowiednio długie.

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale nieco droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po zaschnięciu usuwana szybkim ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótsze.

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie permamentnie. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który niszczy cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Aby metoda ta przyniosła pożądane efekty trzeba zastosować ten zabieg kilka razy. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser da radę usunąć każdy kolor włosa.