Metody na wybielenie zębów – jakie są?

Metody na wybielenie zębów - jakie są?

Ze względów estetycznych zazwyczaj ludzie decydują się aby wybielić zęby co ułatwia nam stomatologia estetyczna w Garwolin. Istnieje kilka technik wybielanie zębów. Aczkolweik warto pamiętać że nie u każdej osoby naturalny kolor kości pozwoli na osiągnięcie idealnego rezultatu.

Zabiegi, które pozwalają na uzyskanie białych zębów to:

usunięcie kamienia nazębnego – pomimo, że nie jest to stricte metoda wybielania, to poprawia wygląd zębów. Usuwanie kamienia polega na kilku zabiegach czyli skaling, piaskowanie oraz lakierowanie uzębienia.
wybielanie zębów przez nakładki – polega na nałożeniu na zęby specjalnych nakładek z żelem wybielającym. Należy je nosić przez kilka tygodni po kilka godzin dziennie.
wybielanie lampą – jest to szybki oraz drogi sposób aby wybielić zęby. Zabieg ten nie dość, że jest bezbolesny, ale trwa także około godziny a efekty widoczne są od zaraz.
walking bleaching – ta metoda polega na powolnym wybielaniu wnętrza zębów, wykorzystuje ona nadboran sodu i pozwala aby pozbyć się przebarwień na martwych zębów.
power bleaching – to metoda wzmożonego wybielania martwych zębów używając ciepła.

Jak domowymi sposobami wybielić zęby?

Substancje używane do wybielania zębów to nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru a także nadboran sodu. Bezsprzecznie nie znajdziemy ich w produktach drogeryjnych.Należy również stwierdzić że tymi preparatami nie osiągniemy tego co w gabinecie stomatologicznym. Niemniej produkty, których można użyć by w domu wybielić, to:
pasty wybielające,
płyny do płukania jamy ustnej,
nici dentystyczne,
paski wybielające.

Nie tylko gotowe produkty działają, istnieją również stricte domowe metody aby wybielić zęby. Polegają one na szczotkowaniu zębów za pomocą sody oczyszczonej, kurkumą i węglem aktywnym. Pamiętaj jednak aby praktykować te metody przez kilkanaście tygodni, aby uzyskać efekt. Dodatkowo wybielająco na zęby wpływa także stosowanie odpowiednich szczoteczek do zębów.