Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Najwyższa jakość, najlepszy efekt - Wybieramy olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne zyskują coraz większą sławę. Od tysiącleci używanie są w celach aromaterapeutycznych, a nasze babcie wykorzystywały ich drogocenne właściwości w leczeniu masy schorzeń. Lecz nie wszystkie wyroby to naturalne olejki eteryczne dobrej jakości. Jak odróżnić wartościowe naturalne olejki eteryczne? Jakie korzyści dają Ci całkowicie naturalne olejki eteryczne? Tego dowiesz się w tym artykule.

Naturalne olejki eteryczne – Co to jest?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak najwyższej jakości ekstrakty pochodzenia roślinnego. Ich intensywny zapach zawarty w pojedynczej kropelce to oznaka na to jak bardzo są skondensowane.

Do produkcji jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży potrzeba aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Takie duże stężenie naturalnego olejku eterycznego daje nam sposobność zrobienia użytku z mnogości dobrych cech rośliny.

Naturalne olejki eteryczne są uzyskiwane na kilka sposobów, często produkuje się je ze świeżo zebranych albo poddanych procesowi suszenia ziół i kwiatów metodą destylowania parą wodną albo destylacji wodnej.

Naturalne olejki eteryczne – właściwości

Naturalne olejki eteryczne destylowane jedynie z naturalnych źródeł posiadają dużo drogocennych właściwości. Zależnie od Twoich wymagań masz możliwość wykorzystać je na różne sposoby.

Aromaterapia jest jedną najbardziej popularnych metod wykorzystywania naturalnych olejków eterycznych – masz możliwość użyć dyfuzora albo specjalnego kominka. Naturalne olejki eteryczne posiadają też dobroczynny wpływ na zmiany skórne. do tego celu użyj parę kropelek naturalnego olejku eterycznego do wody podczas kąpieli lub wymieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek z lawendy

posiada świetne działanie wyciszające jak też wpływa na relaks, używany w trakcie procesu aromaterapeutycznego pomoże nam się rozluźnić oraz wspomaga zasypianie.

Olejek sosnowy

wykorzystywany najczęściej w sezonie przeziębień, idealnie pomaga w chorobach górnych dróg oddechowych, a leśny aromat przynosi ulgę podczas kataru. Posiada działanie rewitalizujące oraz pobudza, a także odświeża wykończony umysł.

Olejek z rozmarynu

jest to jeden z najcenniejszych naturalnych olejków eterycznych. Pomaga w skupieniu a także działa wspomagająco na proces myślenia. Zastosowany bezpośrednio na skórę jest pomocny podczas walki z cellulitem, będzie również znakomicie odnawiał naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego cennych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Pomaga walczyć z przeziębieniem, oraz grypą. Używany na naskórek doskonale leczy trądzik i zmiany skórne.

Naturalność olejków eterycznych – jak to zbadać?

W pełni organiczny wyrób, jakim jest olejek eteryczny, da Ci nie tylko piękny aromat ale również rozliczne cechy wspomagające leczenie. Niestety na rynku pojawia się wielka liczba zamienników i produktów słabej jakości. Jak więc rozróżnić całkowicie naturalne olejki eteryczne od zamienników?

Najprostszym sposobem może być spojrzenie na sema nazewnictwo. Kiedy na buteleczce nie jest jasno powiedziane, iż jest to wyrób w 100% naturalny, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w swojej formule ma substancje szkodliwe oraz chemiczne wypełniacze. Posiada on ładny aromat, ale nie można stosować go w celach medycznych a także nakładać wprost na skórę – na przykład do masażu albo jako dodatek do kąpieli i balsamu.

Jeżeli na butelce widnieje napis “olejek zapachowy” możesz być pewien, iż jest to tylko imitacja prawdziwie drogocennego naturalnego olejku eterycznego.Warto także poszukać czy firma przedstawia przeróżne zaświadczenia które dotyczą składu, procesu pozyskiwania a także jakości roślin użytych do stworzenia olejku. Kiedy firma jest uczciwa i można bez trudu prześledzić tok powstawania każdej partii, możesz mieć zaufanie co do najlepszej jakości, a co za tym idzie dobrego działania.