O tym należy pamiętać wybierając przedszkole

O tym należy pamiętać wybierając przedszkole

Najpierw posyłamy dziecko do miejsca o nazwie żłobek, a następnie przedszkole. Żłobek w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to jedynie przykłady miast gdzie znajdziemy dobre przedszkole lub żłobek. Lepiej postawić na przedszkole niepubliczne czy publiczne? Zapoznaj się z naszym artykułem żeby poznać odpowiedź na to pytanie.

Zalety przedszkoli prywatnych

1. Bardzo duży wybór zajęć dodatkowych – placówki niepubliczne oferują wiele zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak na przykład robotyka, nauka gry na pianinie, basen, zajęcia sportowe, nauka języka obcego, zajęcia taneczne.

2. Mała liczba dzieci w grupie – zajęcia w takim miejscu odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każde dziecko ma zapewnioną pełną opiekę.

3. Zajęcia odbywają się cały rok – w przedszkolach niepublicznych nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.

4. Jest możliwość wyboru przedszkola z profilem – funkcjonuje dużo placówek profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;

5. Dobre wyposażenie – takie placówki często są w posiadaniu nowoczesne sale,które są bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Duży wybór atrakcji – placówki niepubliczne dają wiele możliwości. Gwarantują zajęcia które dobierane są indywidualnie do umiejętności i potrzeb każdego malucha.

7. Wykwalifikowana kadra – prywatne przedszkola zapewniają psychologa, logopedy czy też pedagoga.

8. Bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają personalny monitoring, a dodatkowo wstęp na teren placówki jest pod nadzorem.

Jakie są zalety przedszkoli publicznych?

1. Podstawowym plusem przedszkoli publicznych jest fakt, że są one bezpłatne. Dziecko ma prawo przebywać aż 5 godzin za darmo , natomiast każda kolejna godzina kosztuje złotówkę. Dodatkowo w niektórych przedszkolach zajęcia typu teatr, angielski są za darmo, w innych trzeba dopłacić.

2. W przedszkolach tych istnieje komitet rodzicielski. Składki na niego wahają się od kilku do kilkudziesięciu zł. Plusem jest też fakt, że przedszkola publiczne są podległe gminie. Może ona kontrolować, to czy w przedszkolu są przestrzegane wszystkie prawa narzucone odgórnie np. w związku z kadrą pracowniczą.