Zawód z przyszłością czyli masażysta

Zawód z przyszłością czyli masażysta

Sektor medyczny stale się unowocześnia – zapotrzebowanie na absolwentów szkół medycznych jest wysoki. Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów medycznych jest masażysta. Dlatego dużo młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, powinno wziąć pod uwagę zapotrzebowanie rynku pracy. Osoba robiąca masaż uzdrawiający musi mieć zwód medyczny, ponieważ jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Aby zostać technikiem masażystą trzeba skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Tego typu szkoły można znaleźć w większych miastach jak np. Toruń. W czasie edukacji można zdobyć umiejętności z zakresu różnych technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny a także kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest satysfakcjonujący? Na jakie zarobki może liczyć absolwent?

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ulgę gdy zmagasz się z bólem pleców.

Z jakiego powodu warto postawić na zawód technika masażysty?

Badania rynku pokazują, że od pewnego czasu nie ma zbyt wielu wykwalifikowanych masażystów. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu absolwent nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy. Ilość  osób z problemami układu ruchu, a w szczególności z chorobami kręgosłupa nieustająco rośnie. Obecnie można uznać, że jest to choroba cywilizacyjna, która spotyka coraz więcej osób. Dobrze zrobiony masaż, przez wykwalifikowanego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, oraz całkowicie go usunąć. Takie wsparcie pacjentom w ich schorzeniach może przysporzyć masażyście dużo satysfakcji z przeprowadzonego masażu. W przypadku różnego typu kontuzji, masaż jest także polecaną formą terapii, pomagającą dojść do zdrowia.

Masażysta – zakres obowiązków

Obpowiednio wykwalifikowany technik masażysta powinien znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Musi umieć dopasować on odpowiedni masaż zależnie od schorzenia, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie a także wiek. Zadaniem masażysty jest zwalczanie wszelkiech dolegliwości bólowych a także pomoc w powrocie do zdrowia po przebytych kontuzjach. Zasadniczą umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i sposoby zwalczania ich.

Poźniejsza kariera masażysty – jak wygląda?

Przez wzgląd na wiele różnych technik masażu, wykonawca może doskonalić się w określonych. Z pewnością każdy z tych masaży inaczej oddziałuje na ciało, z tego powodu warto zdobywać wiedzę na wybrany temat. Inaczej przeprowadza się masaże lecznicze, a inaczej te, których najważniejszym celem jest zminimalizowanie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta specjalizujący się w masażach rehabilitacyjnych może znaleźć zatrudnienie w szpitalach, uzdrowiskach oraz w sanatoriach.

Z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć swój własny gabinet. Jeśli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wtedy zatrudnienie może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybranie tej specjalizacji również pozwala na otwarcie swojego własnego gabinetu. Jeśli chodzi o pensję w tym zawodzie to z pewnością na największe może liczyć absolwent, który zechce otworzyć swój własny gabinet masażu. Jednak musi liczyć się on z tym, że należy kupić w np. łóżko do masażu, oraz zdobyć choć odrobinę doświadczenia.

Co mówią o tym zawodzie sami masażyści?

Dla większości masażystów ten zawód jest również ich hobby. Niewątpliwie jest to niełatwa fizycznie praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś kocha to co robi i stale się dokształca – wtedy staje się bedyskusyjnym specjalistą. Masażyści także w pewnym stopniu są swego rodzaju terapeutami – często podczas takiej sesji pacjenci zwierzają się. Na pewno jest to praca dająca wiele zadowolenia, mimo wszystko masażyści często uskarżają się na niewłaściwe propozycje które składają klienci. Głównym problemem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie dla masażysty.

Zawód technika masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego kłopotu z otrzymaniem zatrudnienia. Trzeba pamiętać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym należy ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, aby osoba, która uda się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas ewentualne trudności nie będą zbyt wielkim problemem.